סרטי האנימציה הקצרים הטובים ביותר

For the birds

 

להקת ציפורים היושבת על קו חשמל, מתעמרת בציפור משונה המשתוקקת להיות גם כן חלק מהקבוצה. הסרטון הקצר הופק על ידי חברת PIXAR בשנת 2000 וזכה בפרסים רבים כולל בפרס האוסקר על סרטון האנימציה הטוב לשנת  2002 הוא צורף כנספח לסרט האנימציה מפלצות בע"מ.

סרטי אנימציה איכותיים, מצחיקים, ומבדרים הם תענוג קולנועי צרוף. שילוב הרמוני של עלילה מבדרת, עיצוב מדהים, דמויות  מרתקות, אנימציה גאונית ובימוי מדויק ומוקפד.  

במהלך הקורסים לתוכנת סטודיו מקס, בתחילת כל שיעור, אני פותח עם סרטון אנימציה שכזה על מנת לפתוח לסטודנטים את התיאבון לתלת מימד. אין כמו השראה טובה בשביל לדרבן אנשים לשיפור ושידרוג היכולות האומנותיות שלהם.

החלטתי אם כן להציג בפניכם כמה מסרטוני האנימציה הקצרים הטובים ביותר, רובם כמובן שייכים לבית היוצר האגדי של PIXAR.

חלק מן הסרטים הם "ספין אוף" של סרטי אנימציה מוצלחים באורך מלא. במקרה כזה חלק גדול משלבי ההפקה כבר בוצעו ואין צורך לעבור את כל שלבי העבודה המתישים והארוכים שוב (עיצוב הסביבה והרקעים, בניית הדמויות, מערכת עצמות  וטקסטורות).

לחצו על התמונות כדי לצפות בסרטים המופלאים...

Geri's Game

 

 הסרטון הבא גם הוא מבית היוצר של  חברת PIXAR ומתאר משחק שח מרתק בין איש זקן בשם ג'רי לבין עצמו. הסרטון הופק בשנת 1997 וזכה גם הוא בפרס האוסקר . למרות שמבחינה טכנית הוא מעט מיושן , הסרט נחשב עד היום לקלאסיקה בפנתיאון סרטי האנימציה התלת מימדיים.

זהו סרטון התלת מימד הראשון בהיסטוריה עם דמות אנושית ולא חפצים מונפשים, בעלי חיים או צמחים.

 

Tangled Ever after

הוא סרטון חדש (2012) של דיסני  והוא ההמשך הישיר של הסרט "Tangled" או כמו שהוא נקרא בעיברית "פלונטר". חברת דיסני ידועים ביכולות הקולנועיות האבסולוטיות שלהם ולהוכחה סרטון  מהנה מצחיק ומבדר לכל המשפחה.

Octapodi

​לא רק חברות ענק יכולות ליצור ולהפיק סרטוני אנימציה תלת מימדיים איכותיים. "Octapodi"הוא סרטון שנעשה בשנת 2007 על ידי צוות סטודנטים צרפתיים מלאי מוטיבציה וכישרון. עיצוב ייחודי  עלילה קלילה ופשוטה  ואנימציה קולעת. הסרטון היה מועמד לאוסקר בקטגורית סרטי האנימציה הקצרים.

Presto

​סרטון אנימציה מופלא עם טעם של פעם שנעשה כמחווה לסרטי האנימציה הקלאסית הדו מימדית . הוא מספר את סיפורו של הקוסם "פרסטו"  המנסה להעלות מופע קסמים  ביחד עם הארנב החמוד שלו .הופק בשנת 2008 ,הסרטון המקורי שנעשה לא היה מספיק מבדר ולכן שופץ ותוקן מחדש .הוקרן בקולנוע לפני סרט האנימציה באורך מלא "Wall-E" וזכה למחמאות מקיר לקיר.